خرید طوطی زیبای استرالیایی

طوطی های استرالیایی یکی از زیباترین و دلنشین ترین طوطی های دنیا هستند.در ایران نیز با وجود این که کمتر این طوطی را می شناسند و کمیاب هم هست اما عده ی زیادی به دنبال خرید طوطی استرالیایی هستند.
طوطی استرالیایی همان طور که از اسمش پیداست،در استرالیا در امتداد ساحل شرق و دامنه استرالیا،در کوئینزلند،ایالت کمپیل تا ایالت ویکتوریا پراکنده می باشد.و معمولا در جنگل های مرطوب زندگی می کنند که با گسترش شهر ها در حومه شهر ها،نیز سکونت گزیده است.این پرنده بسیار زیبا با صدایی دلنشین می باشد که در استرالیا بسیار شناخته شده می باشد و در ایران نیز کسانی که نژاد طوطی ها را می شناسند با این پرنده آشنا هستند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
خرید طوطی استرالیایی

خصوصیات ظاهری

  • استرالیایی بالغ نر ظاهر بسیار جذابی دارد،پر و بال این طوطی ها عمدتا قرمز اما سر و سینه و زیر بدن پرنده کاملا قرمز است.بال طوطی استرالیایی به رنگ سبز هم می باشد و گاهی نوار باریکی از رنگ زرد هم در این رنگ ها وجود دارد.
  • طوطی استرالیایی بالغ ماده ظاهری مانند طوطی استرالیایی نر دارد با این تفاوت که سر و سینه به رنگ سبز هم می باشد.همچنین منقار ماده نسبت به نر ها رنگی تیره تر دارد.
  • جوجه های طوطی استرالیایی ظاهری همانند طوطی استرالیایی ماده دارد با این تفاوت که از نظر اندازه نسبت به بالغ کوچکتر هستند و رنگ پر ها در آن ها تیره تر و اندکی رنگ قهوه ای نیز در پر های سینه ی آن ها دیده می شود.

این پرندگان برای این که غذایی برای خوردن پیدا کنند فاصله های درازی را می پیمایند و همچنین غذای آن ها نیز از دانه ی گیاهان و همچنین میوه ها است.این طوطی از بالا به پایین آمده و غذای خود را بر روی زمین می خورد.
این طوطی اگر آموزش ببینند توانایی بیان و سخن گفتن دارند اما فقط در حد کلمات کوچک.صدای این پرندگان بسیار آرام ودلنشین و شبیه به پرنده اکلکتوس است.
این پرندگان عمرشان در طبیعت فعلا مشخص نشده اما در اسارت حدود 25 سال عمر می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.