خوردن زیره در ترکیه مردی را 10 سال به خواب فرو برد

روغن استخراج شده از دانه های زیره در ترکیه به عنوان یک لاروکش موثر و عامل ضد عفونی کننده استفاده شده است. این روغن حتی گونه هایی از باکتری ها را که در برابر سایر ضد عفونی کننده ها مقاوم هستند از بین می برد.

محققان بر این باورند که زیره می تواند به کشتن باکتری های مضری که سعی در حمله به سیستم ایمنی بدن شما دارند کمک کند. این ممکن است توضیح دهد که چرا زیره به عنوان یک نگهدارنده در غذا برای قرن ها استفاده شده است.

مواد فعال موجود در دانه های زیره دارای اثر ضد التهابی و ضد عفونی کننده هستند. این به این معنی است که اگر درد یا التهابی دارید که باعث ایجاد بیماری‌های دیگر می‌شود، زیره در رژیم غذایی شما ممکن است با اثرات آن مقابله کند.

اسانس زیره به تنهایی دارای خواص ضد التهابی نیست. اما خود دانه های زیره در یک مطالعه آزمایشگاهی که روی موش ها انجام شد، درد و التهاب را کاهش داد.

زیره

هیپولیپیدمیک ماده ای است که به بدن شما کمک می کند تا سطوح بالای چربی هایی را که به قلب و سطح کلسترول شما آسیب می زند، کنترل کند. در نظر گرفته می شود که زیره دارای خواص کاهش چربی خون است.

مکمل غذایی پودر زیره مخلوط شده در ماست در یک مطالعه به کاهش کلسترول کمک کرد. گروه دیگری از افراد مبتلا به کلسترول بالا پس از مصرف زیره نتایج مفیدی داشتند.

چندین مطالعه گروهی راه هایی را بررسی کرده اند که زیره می تواند به کاهش وزن کمک کند. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است اما نتایج این مطالعات امیدوارکننده است.

زنان دارای اضافه وزن که پودر زیره به آنها داده شد و رژیم غذایی سالمی داشتند بهبودی در وزن و آمار حیاتی خود نشان دادند. مطالعه دیگری نشان داد که جمعیت ترکیبی از مردان و زنان دارای اضافه وزن، بهبودی را در وزن خود با مصرف یک قرص لاغری محبوب مشاهده کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.