روش صحیح کوتاه کردن ناخن طوطی خانگی

ناخن طوطی های خانگی هر چند وقت یکبار باید کوتاه شود.من در این مقاله به شما یاد خواهم داد که چگونه شما به روش صحیح ناخن طوطی را کوتاه کنید.

  • کوتاه کردن ناخن ها نباید به صورت مرتب انجام گیرد.تمام قسمت های استخوانی بدن طوطی مانند منقار یا ناخن توسط سلول های خونی ساخته شده و به هنگام رشد سخت می شوند.ناخن ها در ضمن رشد دارای فرسایش نیز می باشند و در اثر اصطکاک کوتاه می شوند و معمولا رشد و فرسایش آن ها در حد تعادل قرار دارد.
  • پرندگانی مانند طوطی که از امکان جویدن برخوردارند و یا این که اگر میله نشیمن گاه قفس طوطی زیاد نازک نباشد نیاز به کوتاه کردن ناخن نیست.

یک توصیه برای جلوگیری از بلند شدن ناخن طوطی ها

  • برای جلوگیری از بلند شدن ناخن طوطی ها بهتر است که چوب درختان طبیعی را به عنوان نشیمن گاه در قفس طوطی استفاده کنید و از میله های پلاستیکی یا میله های نازک در قفس استفاده نکنید.
  • علاوه بر دو عامل جویدن و نشیمن گاه تغذیه نیز در رشد بیش از حد ناخن ها تاثیر زیادی دارد.
یک توصیه برای جلوگیری از بلند شدن ناخن طوطی ها

کوتاه کردن ناخن های طوطی

  • سعی کنید در هنگام کوتاه کردن ناخن طوطیتان از یک ناخن گیراستفاده شود.شما باید با ناخن گیر از هر دو طرف ناخن ها را کوتاه کنید تا در پرندگان مسن تر شکستگی ناخن پدید نیاید.
  • در هنگام گرفتن ناخن طوطی،سلول های خونی ناخن نباید آسیب ببینند.در طوطی های کوچک با قرار دادن طوطی جلوی ناخن می توان سلول های خونی را تشخیص داد اما در نمونه های بزرگتر با کمی دقت و تجربه می توان محل سلول های خونی را مشخص کرد.
کوتاه کردن ناخن های طوطی
  • اگر برای اولین بار است که ناخن طوطی خود را کوتاه می کنید،ابتدا یکبار طوطی را نزد دامپزشک برده و از او بخاهید جلوی شما این کار را انجام دهد و خوب به دستانش و طرز ناخن گرفتن و حالت نگه داشتن طوطی دقت کنید و یاد بگیرید و از دفعات بعد خودتان این کار را انجام دهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.