شرایط نگهداری طوطی اکلکتوس

طوطی خورشیدی یکی از بهترین پرندگان خانگی بوده است که با نگهداری انها از جوجگی می تواند بهترین نوع طوطی برای شما بوده باشد که شرایط نگهداری ان می تواند به این ترتیب بوده باشد.
قبل از صحبت درباره ی شرایط و نحوه ی نگهداری از طوطی های اکلکتوس ابتدا چند خطی در مورد نژاد این طوطی ها بیان می کنیم تا آشنایی به این طوطی را داشته و به خصوصیت های ان پی ببرید.
نکته ی قابل توجه در بین طوطی در این است که در ابتدا تصور دانشمند بر این بود که این طوطی های اکلکتوس از دو نژاد هستند ولی با بررسی های صورت گرفته دریافتند که بین طوطی های نر و ماده تفاوت بسیاری وجود دارد به طوری که تشخیص این دو طوطی از یکدیگر به اسانی بوده است در حالی که در بین طوطی سانان به این صورت نمی باشد.
یکی از مهم ترین ویژگی این طوطی اکلکتوس می توان گفت خیلی واضح قادر به سخن گفتن دارند یعنی به طوری واضح صحبت می کنند که گویی دختر کوچکی با شما صحبت می کند. تن صدای این طوطی های اکلکتوس با تن های متفاوتی صحبت می کنند و می توانند همراه با صدا های جیغ، سوت، و بم بوده باشد.
اما شرایط نگهداری این طوطی های اکلکتوس به این صورت می باشد که نباید به انها استرس وارد کرد چون در این صورت شروع به پر ریختن می کنند و این استرس وارد شده به این طوطی ها می تواند با جابجا کردن قفس یا وابسته بودن به کسی ویا حیوان با جدا کردن ان باعث دچار استرس شدن این طوطی می گردد.
اینکه بهترین نوع این طوطی های اکلکتوس برای نگهداری کدام یک بوده است باید گفت طوطی نر مناسب برای خانه های کم جمعیت و خلوت بوده است چون تحمل خانه های شلوغ و پرسر صدا را ندارند به عبارتی طبیعتی ارام دارند.
ولی این طوطی های اکلکتوس ماده از مناسب برای مکان های شلوغ و پر سر و صدا بوده است، پس با در نظر گرفتن شرایط محل زندگی خود می توانید اقدام به تهیه و خرید نوع طوطی های اکلکتوس کرده باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.