علائم بیماری طوطی ککاتیل

طوطی عروس هلندی که به نام های چون ککاتیل و یا کوکاتیل معرفی نیز شده اند با وجود اینکه زمانی طوطی شاد و سرحال بوده است و با بیمار شدن علائم را به همراه دارد.
هر موجودی را می توان دید که دچار یکسری از بیماری های می گردد که وجود انها در طبیعت می تواند به این صورت بوده باشد که یا جان سالم به در می برند و یا می میرند اما در نوع اهلی و قابل نگهداری در هر منزلی را می توان با شناخت علائم بیماری به درمان ان پرداخت.
یکی از این علائم بیماری در پرندگان می باشد و این پرنده می تواند برای انواع طوطی نر ها بوده باشد. طوطی از جمله گونه پرندگانی بوده است که وجود ان در جهان را می توان با نژاد های متفاوت و گوناگونی دید که هر یک از انها خلصلت های را دارا هستند.
از بین دسته های متنوع از طوطی ها می توان به نژاد طوطی های ککاتیل اشاره ای کرد. برای شناخت بیشتر این طوطی می توان گفت این طوطی به نام طوطی خورشیدی عروس هلندی نیز مشهور بوده است تا حدودی می توان گفت به مردم با این نام بیشتر آشنایی دارند.
برای تشخیص جنسیت این طوطی عروس هلندی یا ککاتیل می توان گفت طوطی نر بال و پر های روشن تر و رنگ زرد در اطراف تاج و صورت خود دارد. در حالیست که نوع ماده ی ان خاکستری رنگ بوده است.
از رژیم های غذایی ان می توان گفت مخلوطی از دانه ها، میوه و سبزیجات تازه می باشد.
علائم بیماری طوطی ککاتیل
• بی حال و گوشه گیر بودن طوطی
• بال پری افشان داشتن
• ترشحات ابکی از دهان و بینی، چشم
• تجمع حشرات بر روی بدن
• نشستن طوطی در کف قفس
از جمله علائم بیماری در نوع طوطی های عروس هلندی به شمار می رود. با وجود اینکه یکی از بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری بوده است تا حدودی طوطی های کوچک همراه با تنوع رنگ ها می باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.