غذای طوطی خاکستری افریقای

طوطی نرخاکستری افریقای که به طوطی کاسکو معروف می باشد برای خود دارای رژیم های غذای متفاوتی به نسبت سایر انواع طوطی های دیگر بوده است.
در ابتدا یک تعرف کلی و کوتاه از نژاد طوطی های کاسکو و یا خاکستری افریقای کرده و در پایان به نوع غذای مصرفی ان می پردازیم. این طوطی خاکستری افریقای یکی از گران قیمت ترین نوع طوطی ها در بازار فروش بوده است براین اساس که قادر به سخن گفتن تا 700 کلمه می باشد بنابراین چه بسا این طوطی را از جوجگی تهیه کرده و با پرورش ان بتوان در بازار به قیمت های بالای به فروش رساند.
همچنین می توان یکی از باهوش ترین نوع طوطی ها بر روری زمین را معرفی کرد. در جمع عمده از انواع طوطی ها در دنیا تنها می توان به ده گونه از نژاد  طوطی اشاره کرد که مناسب برای نگهداری در منزل بوده اند که در بین انها نوع طوطی های کاسکو و یا خاکستری افریقای قرار دارد.
زیستگاه اصلی این طوطی که افریقا بوده است در گذشته توسط خانواده های اشراف و پادشاهان به عنوان پرنده ی خانگی از ان نگهداری می کردند. از گونه های دیگر این طوطی خاکستری افریقای عبارتنداز:

حال می پردازیم به تغذیه و غذای مناسب برای مصرف این  طوطی خورشیدی خاکستری افریقای که می تواند شامل انواع گوناگونی از آجیل های چون گردو، فندق، بادام، پسته. میوه و سبزیجات مختلف، دانه و غلات ها، میوه های مغزدار و بذر برخی از گیاهان را شامل می گردد.
البته علاوه بر اینها می توان گفت که از غذا های اماده نیز استفاده می کنند ولی باید اطمینان حاصل گردد که ایا مناسب برای طوطی بوده است یا ن.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.