مردم اروپا گوشت شتر مرغ را جزو عجیب ترین پروتئین حیوانی می دانند

مصرف گوشت شترمرغ در مدت زمان نسبتاً کوتاهی وارد اروپا شد. حتی امروزه به عنوان یک گوشت عجیب و غریب در نظر گرفته می شود، گنجاندن آن در منابع معمول پروتئین حیوانی در بافت ما بارها مورد ارزیابی قرار گرفته است، زیرا برخی از فواید مرغ و گوشت قرمز را با هم همگرا می کند.

اگرچه اطلاعات در مورد ارزش غذایی آنها هنوز محدود است، ما داده های بیشتری داریم که مقادیر پروتئین را کاملاً شبیه به سایر گوشت ها اما با نسبت کمتری از هیستیدین و سرین نشان می دهد.

قیمت گوشت شترمرغ باتوجه به مقادیر چربی آن می تواند دچار نوسان شود. چربی نزدیک به گوشت طیور کم چرب؛ مقادیر کلسترول مشابه گوشت گاو یا مرغ و پروفایل چربی سالم است.

با این حال، تحقیقات زیادی در مورد اثرات مصرف منظم این گوشت و اثرات کلی آن بر بدن و برخی موانع اجتماعی هنوز لازم است تا قبل از تبدیل شدن به بخشی از رژیم غذایی معمول مردم برطرف شود.

در حال حاضر، افزایش بیماری‌های مزمن مرتبط با عادات غذایی که در محافل بهداشت عمومی نامناسب تلقی می‌شوند، از جمله مصرف بیش از حد فرآورده‌های حیوانی، چربی‌ها و غذاهای فرآوری‌شده، موسسات و ارگان‌های مختلف بین‌المللی را بر آن داشته است که از مصرف بیشتر مواد غذایی با منشأ گیاهی حمایت کنند و غذا را در اولویت قرار دهند.

گوشت شتر مرغ

مصرف منابع پروتئینی کم چربی اشباع شده، مانند حبوبات، ماهی، مرغ و تخم مرغ [1، 2، 3، 4]. این به این دلیل است که خوردن بیش از حد گوشت، به ویژه گوشت قرمز، با مشکلات سلامتی خاصی مانند بیماری های قلبی عروقی [5، 6، 7] و سرطان [8، 9] مرتبط است.

اما از نظر تاریخی، گوشت قرمز از نظر عملی در زمان فراوانی اهمیت ویژه ای داشته است [10] و همچنین در زمان کمبود، که شرایط به دلایلی از مصرف آن جلوگیری کرده است، اهمیت نمادین زیادی داشته است.

علاوه بر این، نباید فراموش کرد که گوشت قرمز منبع عالی پروتئین با ارزش بیولوژیکی بالا، آهن و ویتامین B12 است که به راحتی جذب می شود.

همچنین برای مدتی، به ویژه پس از جنگ جهانی دوم، کشورهای مختلف اروپایی به دنبال جلوگیری از کمبود پروتئین و کم خونی از طریق سیاست های غذایی بودند که منجر به افزایش عظیم تولید گوشت قرمز شد.

تغییراتی که بر مصرف گوشت در جوامع ما تأثیر می گذارد، به طور قطع پیچیده است، و ارتباط نزدیکی با ادراکات و ارزش های مصرف کننده دارد که در دهه های اخیر به آرامی در حال توسعه بوده اند.

گوشت با وجود تعدیل مصرف آن به دلایل بهداشتی (به ویژه در مورد گوشت قرمز) بسیار محبوب است. همانطور که بریز و دی فیلیپ در رابطه با داده های یک نظرسنجی انجام شده در سال 1990 اشاره کردند، ” اکثر مصرف کنندگان احساس می کنند که گوشت (قرمز) به راحتی قابل جایگزینی نیست، زیرا بخشی ضروری از تغذیه خوب است.”

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.