نکات مهم خرید طوطی خاکستری

طوطی های خاکستری یکی از معروف ترین طوطی ها در کشور ما محسوب می شوند.طوطی خاکستری علاقه مندان زیادی در کشور ما دارد.نکات جالبی در مورد طوطی خاکستری وجود دارد.

  • طوطی خاکستری سابقه و پیشینه ای به قدمت تاریخ دارد و تاریخ نگاران حتی قدمت این طوطی را به زمان مسیح نیز نسبت داده اند.این حیوان استعداد زیادی را در زمینه های منختلف در خود جای داده که در کنار زیباییش این طوطی را به یکی ازرطرفدارترین طوطی های دنیا علی الخصوص ایران تبدیل کرده است.
  • نکاتی جالبی در مورد این طوطی وجود دارد که به تفکیک همه را به شما توضیح می دهم.
طوطی خاکستری

طوطی کاسکو در دو زیرگونه تقسیم می شود

  • طوطی کاسکوی کنگو و طوطی کاسکوی تیمنه تقسیم می شود.اسم این طوطی ها نشان می دهد که هر دوی این طوطی ها در آفریقا یافت می شوند.

طوطی های کاسکو خاکستری پرندگان بسیار حساسی هستند

  • حساسیت طوطی کاسکو در میان سایر طوطی ها به غیر از طوطی کاکل سفید خیلی زیاد است.اسن حساسیت ها بخشی از جذابیت طوطی کاسکو محسوب می شوند.اما این حساسیت اغلب به مشکلات رفتاری منجر می شود چون یک تغییر کوچک در برنامه روتین روزانه و محیط زندگی این پرنده منجر به پر کنی و دم مدی مزاجی این پرنده خواهد شد.

طوطی های خاکستری استعداد خیلی خوبی در سخنگویی دارند

  • این طوطی سخنران خیلی خوبی اسن و دوست داران این طوطی به خوبی می دانند که که این طوطی قادر است کلمات خیلی زیادی را یاد گرفته و از آن ها در صحیت کردن استفاده کند.پرنده شناسان مهتقدند که این طوطی ها علاوه براین که کلنات را می گویند قادرند که آن ها درک کنند.
طوطی خاکستری

طوطی های خاکستری بسیار باهوش هستند

  • هوش زیاد این طوطی کاسکوی خاکستری سبب جذب این همه دوستدار و طرفدار برای این پرنده شده است.دانشمندان بر روی این طوطی کار کردند و موفق شدند درک این طوطی از محیط را به اندازه ی درک یک کودک 3 تا 4 ساله از محیط خود برسانند که نشان از هوش بالای این طوطی دارد.

منبع: حیوانات و پرندگان ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.